Szkoły angielskiego w Rzeszowie


Porównanie szkół językowych w Rzeszowie

Nikogo nie trzeba specjalne przekonywać do tego, że znajomość języków obcych jest niezwykle cenną umiejętnością. Płynny angielski, niemiecki czy francuski to nie tylko ogromne ułatwienie w trakcie wakacyjnych wyjazdów, ale również istotna wartość dla pracodawców. Z tego względu od lat nie słabnie zainteresowanie nauką w szkołach językowych. Rzeszów podobnie jak każde większe miasto daje szeroki wybór miejsc, w których można nauczyć się języków obcych. Poniżej przedstawiamy porównanie rzeszowskich szkół językowych.

angielski rzeszów
angielski rzeszów

Speak up – to miejsce, w którym prowadzone są zajęcia z języka angielskiego. Szkoła mieści się przy ul.Targowej 3. Speak Up w Rzeszowie jest częścią firmy Speak Up Learning Sp. z o.o., która stawia na nowoczesne zajęcia tworzone elastycznie w sposób dostosowany do ucznia z możliwością rozpoczęcia kursu w dowolnym terminie. Firma ma już 17 lat doświadczenia z wieloma placówkami zarówno w Polsce jak i na całym świecie. Umożliwia samodzielny dobór zajęć do indywidualnych potrzeb i zainteresowań – począwszy od nauki gramatyki, po zajęcia hobbystyczne. Mieszane są zajęcia stacjonarne z lektorem oraz wirtualne, co daje nowoczesny i optymalny sposób nauki języka angielskiego. Możliwe jest także uczestnictwo w Klubie Ucznia, w którym organizowane są wspólne wyjścia i wycieczki, które zarazem integrują oraz stwarzają przyjazną i luźną atmosferę do naturalnego przyswajania angielskiego. Organizowane są też obozy językowe dla dzieci i młodzieży zapewniające całodobowy kontakt z angielskim przy dobrej zabawie.

angielski w rzeszowie
angielski w rzeszowie

Masterschool – to szkoła języka angielskiego, która posiada swoje oddziały w Galerii Nowy Świat oraz przy ul. Rejtana 53a. Masterschool oferuje kurs dla dorosłych Szybki Angielski, który skupia się na możliwie jak najszybszym rozwoju mówienia w języku angielskim. Metoda Colina Rose, którą Masterschool uczy dorosłych, oparta jest na najnowszych badaniach dotyczących pracy mózgu, dzięki czemu nauka tym systemem daje błyskawiczne i skuteczne efekty. Uczenie się angielskiego odbywa się w małych grupach, co zapewnia indywidualne podejście do każdego ucznia. Podczas uczenia dzieci, lektorzy z Masterchool skupiają się na praktyce oraz mówieniu, w miejsce nauki teorii. Wszystkie powyższe metody dobrane są w taki sposób, aby zlikwidować powszechną podczas podróży barierę językową. Celem jest to, aby klienci możliwie jak najszybciej otworzyli się na komunikację po angielsku z pewnością siebie.

kurs angielskiego w rzeszowie
kurs angielskiego w rzeszowie

Union Jack – to szkoła języka angielskiego, której siedziba znajduje się przy ul. ks. Jałowego 10. Union Jack to lokalna, rzeszowska firma. Powstała dzięki pasji wykształconych nauczycieli do języka oraz do samego nauczania. Lektorzy z Union Jack stawiają na profesjonalizm i dedykację w wykonywanej przez siebie pracy. Uczą nie tylko języka obcego, ale też świadomego podejścia do procesu nauki angielskiego. Szkoła ta posiada na stronie dziennik elektroniczny, co umożliwia uczniom szkoły na stały dostęp do materiałów językowych. Od 2015 roku, Union Jack stosuje metodę English Code, która uczy dzieci za pomocą fiszek i regularnych powtórzeń, celem najbardziej efektywnego zapamiętywania słówek.

nauka angielskiego rzeszów
nauka angielskiego rzeszów

Promar – szkoła posiadająca zdecydowanie największy wybór języków obcych do nauki. Do wyboru jest angielski, niemiecki, włoski, hiszpański, francuski, japoński, chiński i rosyjski. Zajęcia odbywają się przy ulicy Bohaterów 12. Promar to zatrudniające native speakerów centrum edukacyjne oraz przedszkole anglojęzyczne i dwujęzyczna szkoła podstawowa. Uczy wielu języków obcych, przede wszystkim angielskiego. Dwudziestoletnie doświadczenie firmy skutkuje dużym profesjonalizmem prowadzących oraz zaufaniem klientów. Promar ma swoją siedzibę na Podkarpaciu, lecz z powodzeniem działa również w województwie świętokrzyskim, co świadczy o ich ciągłym rozwoju. Oprócz stacjonarnych kursów językowych, szkoła ta prowadzi także półkolonie językowo-wypoczynkowe, które łączą relaks z nauką angielskiego. Podczas uczenia dzieci, stosowana jest metoda Total Immersion, co stwarza idealną atmosferę do szybkiej, wszechstronnej nauki języka.

kurs języka angielskiego w rzeszowie
kurs języka angielskiego w rzeszowie

British School – mieści się przy ulicy Hetmańskiej 56 i jak wskazuje sama nazwa oferuje kursy angielskiego. British School jest ogólnopolską szkołą, która posiada oddziały w wielu miastach w Polsce, w tym także w Rzeszowie. Zapewnia indywidualne podejście do każdego klienta, przez co nauka w tej szkole jest bardzo skuteczna i daje szybkie efekty. Zatrudnia lektorów obcojęzycznych, przez co uczniowie mają kontakt z żywym, prawdziwym językiem. Przygotowuje do wielu egzaminów, w tym także do matury. Ta szkoła oferuje szeroki wybór kursów, z podziałem na grupy wiekowe (począwszy od siódmego roku życia) oraz stopnie zaawansowania znajomości angielskiego. Szkoła oferuje wiele kursów biznesowych, z czego mogą skorzystać firmy, tworząc dwujęzyczną kadrę pracowników. British School na swojej stronie internetowej umożliwia bezpłatne sprawdzenie swojego poziomu języka angielskiego, celem dostosowania właściwego kursu.

język angielski rzeszów
język angielski rzeszów

New English School – w ofercie szkoły znajduje się angielski, hiszpański, niemiecki, rosyjski, włoski, francuski oraz polski dla obcokrajowców. Zajęcia prowadzone są w budynku przy ulicy Dąbrowskiego 14. New English School może pochwalić się piętnastoletnim doświadczeniem oraz współpracą z wieloma podkarpackimi przedsiębiorstwami, w tym z firmami z Doliny Lotniczej. Dzięki zadowolonym klientom cieszy się szeroką popularnością oraz zaufaniem. New English School szkoli również z angielskiego języka specjalistycznego na wysokim poziomie, z czego korzystają podkarpackie Instytucje Państwowe. W ofercie tej szkoły znajdują się lekcje z polskimi oraz zagranicznymi lektorami, zapewniając różnorodność zajęć. Szkoła przygotowuje do międzynarodowych egzaminów, a dodatkowo zajmuje się też tłumaczeniami z polskiego na angielski. Posiadają kursy dla każdej grupy wiekowej – zarówno dla niemowląt, jak i dla seniorów.

ranking szkół angielskiego rzeszów
ranking szkół angielskiego rzeszów

Next Door – Szkoła angielskiego Next Door powstała w Rzeszowie w 2004 roku. Oferuje angielski, niemiecki, hiszpański, norweski, włoski, francuski, rosyjski oraz polski dla obcokrajowców. Zajęcia odbywają się przy al. Kopisto 4. Next Door to nowoczesna i dynamiczna firma, która uwzględnia dyspozycyjność słuchaczy kursu do tworzenia indywidualnego grafiku zajęć. Szkoła stosuje metodę Teddy Eddie przy nauczaniu języka dzieci, natomiast tradycyjną i BLS nauczając angielskiego dorosłych. Teddy Eddie polega na połączeniu zabawy i humoru z językiem, przez co dzieci chętnie i szybko uczą się angielskiego. Metoda BLS zawiera szeroki zestaw pomocy naukowych, takich jak flipcards, audiobooki i inne rozwiązania multimedialne, które w połączeniu z pracą z lektorem skutkują szybką nauką angielskiego. Prowadzone są zarówno zajęcia grupowe, jak i indywidualne na różnych poziomach zaawansowania. Szkoła przygotowuje do certyfikatu TELC oraz innych egzaminów poziomujących, także specjalistycznych luz z angielskiego biznesowego.

szkoła językowa rzeszów
szkoła językowa rzeszów

Empik – Empik School to najstarsza szkoła języków obcych w Polsce, na którą składa się około 30 placówek na terenie całego kraju. W ofercie firmy znajduje się angielski, niemiecki, włoski, hiszpański, rosyjski, japoński, francuski i polski. Stosują sprawdzone metody, aby szkolić jak najwięcej osób w komunikacji w języku angielskim, dając narzędzia do dalszego samodoskonalenia języka. Nacisk kładzie się na relację pomiędzy uczniem a nauczycielem, dbając o to, by była ona jak najlepsza. W nauczaniu angielskiego dzieci Empik School stosuje Disney English, gdzie bohaterowie znanych i lubianych bajek towarzyszą dzieciom w nauce i zabawie. Jest to metoda rozpowszechniona na całym świecie i cieszy się popularnością także w Polsce, zachęcając dzieci do aktywnej nauki języka angielskiego wraz z ulubionymi postaciami. Oprócz tego, Empik School oferuje szeroki wachlarz zajęć na wszystkich poziomach i grupach wiekowych, w różnych dziedzinach angielskiego. Organizowane są także warsztaty językowe i wakacyjne kursy angielskiego. Zajęcia odbywają się w budynku przy ul. Rynek 15.

szkoła angielskiego rzeszów
szkoła angielskiego rzeszów

Professjonal English School – Professional English School może pochwalić się jedenastoletnim doświadczeniem, co owocuje pełnym profesjonalizmem i skutecznością w nauczaniu języka. W szkole nauczany jest angielski, niemiecki i rosyjski. Metoda komunikatywna nauczania angielskiego ma przede wszystkim poprawić rozumienie ze słuchu i mówienie, natomiast gramatykę traktuje jako narzędzie do osiągnięcia tego celu. Jest to bardzo aktywny sposób nauki angielskiego, w którym materiały dobierane są pod indywidualne potrzeby i zainteresowania kursanta. Direct Method uczy języka w sposób przybliżony do nauki mowy ojczystej przez dziecko – przez słuchanie i powtarzanie, stawiając tradycyjną naukę na dalszy plan. Zajęcia prowadzone są w całości po angielsku, w możliwie najbardziej naturalny i angażujący sposób. Oprócz tego, Professional English School oferuje kursy takie jak Business English, Legal English oraz Technical English. Znajduje się tu również Breaking Barriers, czyli zajęcia tematyczne bez podręcznika, w których można zapoznać się z żywym angielskim z aktualnych materiałów w mediach. Zajęcia odbywają się przy ulicy Jabłońskiego 12.

dobry kurs angielskiego rzeszów
dobry kurs angielskiego rzeszów

Helen Doron – Centrum Języka Angielskiego NTV English w Rzeszowie uczy wyłącznie dzieci i młodzież. Do tego celu używa międzynarodowo rozpowszechnionej metody Helen Doron Early English. Ten sposób nauki wyróżnia obecność rodzica na zajęciach, multimedialna internetowa platforma gier językowych oraz nacisk na osłuchanie się z językiem, aby rozmowa po angielsku nie wydawała się dziecku stresująca. Lektorzy nie stawiają nacisku na jak najszybsze posługiwanie się angielskim w mowie – czekają aż dziecko samo będzie gotowe na mówienie w obcym języku. Lekcje w grupie odbywają się co tydzień i są skierowane na rozwój kreatywności i więzi między rówieśnikami, przez co dzieci stają się bardziej otwarte i pewne siebie w posługiwaniu się angielskim oraz w życiu codziennym. Szkoła przygotowuje młodzież do egzaminów Cambridge i KET oraz oferuje spotkania z native speakerem, co pozwala na osłuchanie się z językiem angielskim w naturalnej formie. Helen Doron oferuje też anglojęzyczne przyjęcia urodzinowe oraz pełne przygód kursy wakacyjne. Zajęcia odbywają się w trzech lokalizacjach – przy ul. Mickiewicza 12, Dukielskiej 2 oraz Grabskiego 8/4.

skuteczny angielski rzeszów
skuteczny angielski rzeszów

Artcom – Szkoła językowa Artcom powstała w Rzeszowie już 21 lat temu. W ofercie szkoły znajduje się angielski, hiszpański, szwedzki, niemiecki i włoski. Oprócz tradycyjnych spotkań, kursanci mają udostępniony darmowy dostęp do platformy e-learningowej. Nauczanie angielskiego odbywa się na wszystkich stopniach zaawansowania. Metoda SITA polega na możliwie maksymalnym odprężeniu ucznia, w celu przyswajania języka bezstresowo i przyjemnie. Ten przebadany naukowo sposób nauki języka obcego ma ogromną skuteczność, pozwalając swobodnie posługiwać się angielskim już po 2 lub 3 miesiącach. Artcom organizuje też szkolenia angielskiego z dziedzin finansowości, technik sprzedaży, obsługi klienta, itp. Zajęcia odbywają się w budynku przy al. Pod Kasztanami 16.

skuteczny angielski rzeszów
skuteczny angielski rzeszów

Germanitas – Germanitas jest szkołą językową założoną przez absolwentki z Uniwersytetu Rzeszowskiego, nadzorowaną przez Kuratorium Oświaty i Wychowania. Szkoła mieści się w budynku przy al. Piłsudskiego 31/319. Prowadzone są kursy językowe całoroczne, maturalne, przygotowujące do egzaminów, a także specjalistyczne i intensywne. Germanitas oferuje lekcje angielskiego zdalne przez Skype – indywidualne lub w małych grupach. Dodatkowo, ta szkoła ma specjalną ofertę dla studentów – szybki kurs angielskiego przygotowujący wyjazdów w ramach stypendium Erasmus. Dostępny jest też specjalistyczny kurs angielskiego dla personelu medycznego, przygotowujący do pracy w służbie zdrowia na terenie państw zagranicznych. W ofercie znajduje się również niemiecki, włoski, hiszpański, francuski i rosyjski.

nauka angielskiego rzeszów
nauka angielskiego rzeszów

Team Aktiv – Team Aktiv prowadzi zajęcia z angielskiego na wszystkich poziomach znajomości języka angielskiego. Szkołę tworzą lektorzy z pasją do języka oraz do nauczania, tworząc przyjazne środowisko sprzyjające szybkiej nauce. Są to absolwenci najlepszych uczelni językowych z terenu całej Polski. Team Aktiv prowadzi kursy z angielskiego specjalistycznego w dziedzinie medycyny, bankowości, handlu, budownictwa, itp. Oprócz małych grup na kursach standardowych, dostępne są też kursy przygotowujące do różnych egzaminów – szkolnych lub FCE, CAE czy CPE. Uczą angielskiego zarówno dorosłych, jak i młodzież oraz dzieci, na przykład na kursach wakacyjnych nauki angielskiego. W ofercie można także znaleźć tłumaczenia i szkolenie angielskiego dla firm w celu podniesienia kwalifikacji pracowników na arenie międzynarodowej. W ofercie szkoła poza językiem angielskim dostępny jest również niemiecki, francuski, włoski, hiszpański oraz polski dla obcokrajowców. Zajęcia odbywają się w budynku przy ul. 3 Maja 28.

lekcje angielskiego rzeszów
lekcje angielskiego rzeszów

English Club – English Club posiada znak jakości Talent Friendly Company. Jest to elastyczna szkoła angielskiego wykorzystująca zabawę, śpiew i ambitne programy nauczania w celu jak najskuteczniejszej nauki angielskiego. Zajęcia odbywają się w świetnie wyposażonych salach i są prowadzone przez profesjonalnych, wykształconych lektorów języka angielskiego. Stosowana metoda Teddy Eddie jest pełna wrażeń i stawia na dużo swobodnego mówienia przez dzieci, aby otworzyć je na anglojęzyczną komunikację od najmłodszych lat. Kursy angielskiego dla młodzieży są dokładnie dopracowane, aby przygotować uczniów do egzaminów szkolnych. Prowadzone są też zajęcia dla dorosłych w małych grupach pozwalających skupić się na indywidualnych potrzebach i umiejętnościach każdego z uczestników. Dla mniej dyspozycyjnych osób English Club oferuje lekcje angielskiego przez Skype, co daje wygodę dostosowania nauki języka do napiętego grafiku bez wychodzenia z domu. Zajęcia stacjonarne odbywają się w budynku przy ul. Żmigrodzkiej 9/40.

Najlepsza szkoła językowa w Rzeszowie

Jak widać w Rzeszowie znajduje się wiele szkół językowych, które oferują kursy języka angielskiego. Jak więc wybrać tę, która najlepiej spełni nasze oczekiwania i sprawi, że szybko i skutecznie opanujemy tajniki języka? Poniżej kilka porad, które pomogą w wybraniu najlepszego miejsca do nauki języka obcego.

kursy angielskiego rzeszów
kursy angielskiego rzeszów

Kurs angielskiego – opinie świadczą o podejściu do ucznia

W dobie internetu niezwykle łatwo jest odnaleźć informację o niemal każdym produkcje czy usłudze. Nie inaczej jest w przypadku kursów języka angielskiego w Rzeszowie, czy szerzej rzeszowskich szkół językowych. Opinie byłych lub obecnych uczniów – choć są subiektywne – potrafią bardzo dużo powiedzieć o stosowanych metodach nauki czy samym podejściu do kursanta. Szukając dobrej szkoły językowej w Rzeszowie zwróćmy więc uwagę na to, co na jej temat mówią, a jeszcze częściej piszą inni ludzie.

Najlepsza metoda nauki angielskiego

W nauce angielskiego niezwykle istotne jest zastosowanie odpowiednich metod, które usprawnią proces zapamiętywania i nie zanudzą kursanta. Tworząc własny ranking szkół angielskiego w Rzeszowie warto wysoko punktować te placówki, w których wykorzystuje się najlepsze metody nauki. Które takie są? Jak pokazują badania największą skuteczność mają metody dopasowujące sposób nauki do naturalnych predyspozycji kursanta (np. metoda Colina Rose).

najlepsza metoda nauki angielskiego
najlepsza metoda nauki angielskiego

Cena kursu angielskiego w Rzeszowie

Niewątpliwie bardzo istotną kwestią dla każdej osoby szukającej kursu angielskiego jest jego cena. To ile trzeba będzie zapłacić za zdobycie umiejętności językowych nie jest może najważniejsze, jednak mocno wpływa na wybór szkoły językowej. Koszty kursów angielskiego w Rzeszowie bardzo się od siebie różnią. Na szczęście większość szkół językowych posiada na swoich stronach cennik kursu angielskiego, dzięki czemu łatwo jest dokonać korzystnego wyboru.

Ranking szkół językowych w Rzeszowie

Aby ułatwić wybór odpowiedniej szkoły językowej poniżej prezentujemy krótki ranking rzeszowskich szkół językowych. Pod uwagę wzięto zarówno renomę, wykorzystywane metody jak i cenę kursów angielskiego.

Pierwsze miejsce w zestawieniu zajęła New English School, za którą przemawia ilość kursów, współpraca z wieloma przedsiębiorstwami ( w tym z branży lotniczej), zagraniczni lektorzy oraz atrakcyjne ceny. Drugie miejsce przypadło szkole Promar, która od lat jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych szkół językowych w Rzeszowie. Ponad dwudziestoletnie doświadczenie i świetna renoma sprawia, że warto zastanowić się nad kursem angielskiego właśnie tam. Trzecie miejsce w rankingu zajęła szkoła językowa Masterschooljej ogromną zaletą jest prowadzenie zajęć metodą Colina Rose, atrakcyjne ceny oraz świetna opinia wśród kursantów. Zaraz za podium uplasował się Artcom, który działa w Rzeszowie już ponad 20 lat oraz wykorzystuje niezwykle skuteczną metodę SITA. Na piątym – ostatnim w naszym zestawieniu miejscu – uplasowała się szkoła Speak up, która stawia na nowoczesne metody nauki i umożliwia samodzielny dobór zajęć do indywidualnych potrzeb i zainteresowań.

Pozostałe szkoły – choć nie trafiły na pierwsze miejsca rankingu – również są warte zainteresowania. Warto pamiętać o tym, że każdy ma indywidualne wymagania dotyczące kursu angielskiego, i najlepiej samemu dokładnie sprawdzić wszystkie oferty szkół językowych.